czwartek , 5 sierpnia 2021

Znamy już nowości Harleya-Davidsona na sezon 2020.

Entuzjaści amerykańskiej marki w ofercie na przyszły sezon znajdą kilka nowych modeli oraz nowe technologie zastosowane w wybranych modelach motocykli, a także nowe usługi dla klientów.

Nowe modele to Low Rider S, CVO Tri Glide i Road Glide Limited. Nowość na rok 2020 to także usługa H-D Connect – oferowana w ramach abonamentu łączność z motocyklem poprzez aplikację na smartfony dostępna dla wybranych modeli motocykli H-D. Usługa H-D Connect umożliwia właścicielom przeglądanie najważniejszych informacji o stanie pojazdu oraz zapewnia możliwość monitorowania bezpieczeństwa motocykla, w tym powiadomienia o poruszeniu maszyny czy funkcja śledzenia w przypadku kradzieży.

Właściciele wybranych modeli amerykańskiej marki będą również korzystać ze zwiększającej bezpieczeństwo jazdy technologii  Reflex Defensive Rider Systems (RDRS). Mówiąc w skrócie jest to system elektroniki wspomagającej zawierający m.in. kontrolę trakcji oraz zaawansowany system ABS. RDRS są standardowym wyposażeniem w modelach 2020: LiveWire, CVO, Trike i Touring (z wyłączeniem modeli Road King oraz Electra Glide Standard).

 

Choć elektryczny model Live Wire nie jest już nowością, bo jest dostępny już w tym roku, warto o nim wspomnieć, bo to pierwszy Harley, który nie spala benzyny i nie wydaje z siebie charakterystycznego gulgotu. Dysponuje za to fantastycznym przyspieszeniem, świetnie się prowadzi, a jego średni zasięg 158 km wystarczy do eksploatacji w mieście. Live Wire jest też pierwszym modelem H-D, który został wyposażony w system RDRS podnoszący bezpieczeństwo jazdy.

Już pobieżny rzut oka na nowy model Low Rider S zdradza inspirację konstruktorów z Milwaukee. Maszyna wygląda jakby wyjechała z planu serialu „Synowie Anarchii”. Celem, oprócz „gangsterskiego” wyglądu, była poprawa osiągów oraz własności prowadzenia. O osiągi na odpowiednio wysokim poziomie dba silnik Milwaukee Eight 114, a o własności prowadzenia wysokiej jakości zawieszenia i hamulce. Stylu dodaje wysoka kierownica, mini owiewka, jednoosobowe siodło i czarne elementy wykończenia.

Nowy Road Glide Limited w 2020 roku zastąpi Road Glide Ultra. Maszyna może być dostępna w klasycznym, to znaczy zawierającym dużo elementów chromowanych wykończeniu oraz w wykończeniu bardziej stonowanym, gdzie chrom zastąpiono czernią. To luksusowy motocykl turystyczny z charakterystyczną owiewką w kształcie pyska rekina z trzema wlotami Splitstream ograniczającymi zawirowania strug powietrza wokół głowy. Silnik Milwaukee-Eight 114 zapewnia płynną jazdę i duży zapas mocy, natomiast podwójny reflektor LED Daymaker gwarantuje doskonałą widoczność w nocy. . Wysokiej klasy zawieszenie charakteryzuje się łatwą regulacją napięcia wstępnego tylnego amortyzatora, co przekłada się na płynną i pewną jazdę. Elektronicznie połączone hamulce Reflex z systemem ABS gwarantują pewne hamowanie. System multimedialny Boom! Box GTS z kolorowym ekranem dotykowym zapewnia funkcje nawigacji, komunikacji i rozrywki.

Nowy trójkołowiec CVO Tri Glide dołączy do gamy ekskluzywnych modeli CVO legitymujących się najmocniejszym silnikiem Milwaukee-Eight 117 (1923 ccm), wyjątkowo starannym wykończeniem i bogatym wyposażeniem.

Sprawdź także

W WARSZAWIE OTWIERA SIĘ STREFA MOTO BMW URBAN GARAGE

Warsztaty, pokazy nowoczesnych i unikalnych modeli motocykli, jazdy testowe. Ponadto spotkania z ekspertami, zawodnikami motorsportu …

Dodaj komentarz