czwartek , 29 października 2020

Znamy już ceny nowych powercruiserów Triumph Rocket 3 R i Rocket 3 GT

Nowe cruisery napędzane największym seryjnie produkowanym motocyklowym silnikiem o pojemności 2500 ccm Rocket 3 R i Rocket 3 GT pojawią się w salonach na przełomie roku 2019/2020 i będą kosztować odpowiednio 95 900 i 99 900 zł.

To kupa forsy, ale zważywszy na to, co oferują nowe modele, ceny wydają się być adekwatne do wartości. Komunikat prasowy na temat tych motocykli jest diabelnie długi i obfitujący w przymiotniki najlepszy, największy, innowacyjny, inteligentny, niesamowity itd. Chcąc zaoszczędzić Wam trudu przebrnięcia przez te wszystkie informacje postaramy się uwypuklić to, co najważniejsze:

Silnik, tak jak w poprzedniej generacji Rocketach, ma trzy cylindry w rzędzie, lecz jego pojemność wzrosła z 2300 do 2500 ccm, przy czym jego konstrukcję wydatnie odchudzono. Dotyczy to zresztą całego motocykla, który jest o 40 kg lżejszy od poprzednika. Maszyna dysponuje mocą 167 KM przy 6000 obe/min i momentem obrotowym 221 Nm przy 4000 obr/min. Adekwatne do temperamentu silnika są hamulce Brembo Stylema Monoblock, a o przyczepność kół do asfaltu dba regulowane zawieszenie Showa. Elektronika pozwala bezpiecznie przenieść moc na asfalt i czerpać przyjemność z jazdy. System kontroli trakcji oraz ABS działają z uwzględnieniem aktualnego pochylenia motocykla w zakręcie. Kierowca dostaje do dyspozycji również system wspomagający ruszanie pod górę i tempomat.

Model Rocket 3 R ma charakter roadstera, a Rocket 3 GT zapewnia większy komfort w długiej trasie. Oba cruisery posiadają możliwość współpracy ze smartfonem, nawigacją, a także możliwość sterowania z poziomu kierownicy kamerą Go Pro.

Dla obu modeli przygotowano bogatą ofertę akcesoriów i opcji wyposażenia, zawierających między innymi Triumph Shift Assist, umożliwiający zmianę biegów w górę i w dół bez użycia sprzęgła.

Wygląda na to, że inżynierom Triumpha udało się przenieść jazdę cruiserem w zupełnie nowy wymiar.

Sprawdź także

Apple TV+ prezentuje oficjalny zwiastun dokumentalnego serialu „Long Way Up”, z motocyklowymi przygodami Ewana McGregora i Charleya Boormana

Światowa premiera nowego serialu w Apple TV+, z trzema pierwszymi odcinkami, w piątek 18 września …

Dodaj komentarz