czwartek , Grudzień 13 2018
Home / Customowe Wieści / Triumph zaprezentował odświeżone Tigery 800 i 1200.

Triumph zaprezentował odświeżone Tigery 800 i 1200.

800 to teraz XC i XR jeden z najcieplej odebranych motocykli w całej linii Triumph. A wszystko z historią sięgającą 1936 roku od zwycięstwa podczas Sześciodniówki.

W silniku i nadwoziu 800 dokonano ponad 200 modyfikacji. Silnik żwawiej reaguje teraz na gaz. Do dyspozycji jest 6 map zapłonu oraz nowy tryb “Off Road Pro”.

Tigery to także wiele nowych elektronicznych gadżetów: nowy wyświetlacz TFT, światła LED, podświetlane przyciski i wiele innych. Nowy Tiger to również ulepszona jednostka 800 cc, która teraz legitymuje się mocą 95kM. W połączeniu z modyfikacjami podwozia, lżejsza konstrukcja i mocniejszy silnik zapowiadają naprawdę ciekawy motocykl.

Tiger 1200 stracił przedrostek Explorer. Napędzany jest trzycylindrową jednostką o pojemności 1215 cc z mocą 141 kM i napędem tylnego koła wałem. Tiger 1200 posiada wszystkie nowe udogodnienia, które znalazły się w mniejszym bracie, a dodatkowo wiele “luksusowych” opcjonalnych dodatków: quickshifter, bezkluczykowy system dostępu, doświetlanie zakrętów i wiele innych. 1200 został odchudzony o 10kg w stosunku do starszej wersji więc jest ciekawą alternatywą dla szukających dużego motocykla wielozadaniowego.

Czekamy na przyszły sezon, by przekonać się, jak nowe modele sprawdzą się w praktyce!

 

Sprawdź także

Triumph Speed Twin w najnowszej odsłonie

Po raz pierwszy model o nazwie Speed Twin pojawił się w ofercie Triumpha jeszcze przed …

Dodaj komentarz