wtorek , Lipiec 16 2019
Home / Customowe Wieści / Triumph Speed Twin w najnowszej odsłonie

Triumph Speed Twin w najnowszej odsłonie

Po raz pierwszy model o nazwie Speed Twin pojawił się w ofercie Triumpha jeszcze przed Drugą Wojną Światową. I to właśnie w nim zadebiutował zwarty dwucylindrowy silnik rzędowy. Konstrukcja była tak udana i przełomowa, że stała się kanonem brytyjskiej szkoły budowy motocykli aż do lat 80. Współczesne neoklasyki Triumpha są potomkami właśnie tego pierwszego Speed Twina.

W ciągu ostatnich lat Triumph mocno rozbudował i ulepszył gamę klasycznych modeli. Brytyjska firma doszła do perfekcji w łączeniu nowoczesnej techniki z klasyczną formą, przy dbałości o wykończenie najdrobniejszych detali.

Nowy Speed Twin jest najnowszym osiągnięciem brytyjskich inżynierów w tym zakresie. Zastosowanie zmodernizowanego silnika z modelu Thruxton R o pojemności 1200 ccm dysponującego mocą 97 KM/6750 obr./min i maksymalnym momentem obrotowym 112 Nm przy 4950 obr./min, zawieszeń z najwyższej półki, wydajnych hamulców Brembo, rozbudowanej elektroniki (ABS, wyłączalna kontrola trakcji, tryby jazdy) i sportowych opon (Pirelli Diablo Rosso 3), w połączeniu z wyważoną ergonomią jest gwarancją doskonałej zabawy w siodle tej maszyny. Z kolei piękna, klasyczna, lecz jednocześnie nie będąca jedynie cytatem z przeszłości stylistyka powoduje, że samo posiadanie tego motocykla daje równie dużą satysfakcję jak jazda nim.

O ile Thruxton jest rasowym Cafe Racerem, o tyle Speed Tween jest równie rasowym roadsterem, a więc motocyklem, który nie rezygnując ze sportowych talentów Cafe Racera zapewnia większy komfort i wygodę w codziennym użytkowaniu.

Do nowego modelu producent przygotował ponad osiemdziesiąt dedykowanych akcesoriów, które pomogą spersonalizować maszynę i jeszcze bardziej zwiększyć jej walory.

Kiedy pisaliśmy ten tekst nie była jeszcze znana cena nowego modelu, ale bez wątpienia już sam jego wygląd powoduje wzmożony ślinotok. Analiza danych technicznych i zdjęć z pewnością wzbudzi żywe zainteresowanie nie tylko wśród zwolenników klasycznych form. Speed Twin jest po prostu ponadczasowo piękny, a znając już inne modele z klasycznej linii możemy być pewni, że jazda nim będzie bardzo przyjemna i satysfakcjonująca.

Już nie możemy się doczekać, kiedy zawita w redakcyjnym garażu.

Sprawdź także

Wygraj motocyklową wyprawę życia z Dobrymi Sklepami Motocyklowymi i Time2Moto!

Masz ochotę na tydzień motocyklowego flamenco w słonecznej Hiszpanii? Weź udział w naszym konkursie! Do …

Dodaj komentarz