niedziela , 25 października 2020

Salon Harley-Davidson® z Bangkoku z modelem Street Bob® „Prince” zwycięzcą Bitwy Królów 2018!

Tajski salon Harley-Davidson® z Bangkoku, wraz ze swoim opartym na modelu Street Bob® motocyklem, został zwycięzcą Bitwy Królów 2018, międzynarodowego konkursu na najlepszy motocykl Harley-Davidson custom, którego finał odbył się na targach EICMA w Mediolanie. Zwycięski pojazd, nazwany „Księciem” (Prince), stanowi piękną, prostą i czystą interpretację klasycznego choppera, którego podstawą jest Harley-Davidson Street Bob z 2018 roku. W tym roku salony z Tajlandii po raz pierwszy wzięły udział w konkursie, co czyni osiągnięcie salonu Harley-Davidson z Bangkoku jeszcze bardziej imponującym.

„Książę”

Zespół salonu Harley-Davidson z Bangkoku wybrał, jako platformę do modyfikacji, model Street Bob®, by połączyć nostalgiczny wizerunek z nowoczesną techniką. Wygląd nawiązujący do choppera z lat siedemdziesiątych uzyskano poprzez przycięcie oryginalnych błotników i dodanie części takich, jak zbiornik paliwa z motocykla Forty-Eight® czy kierownica z modelu Roadster®. 21-calowe przednie i 16-calowe tylne, pięcioramienne felgi nadają motocyklowi nieco pochylonego wyglądu, a zmiana biegu przewodu hamulcowego i paliwowego podkreśla minimalistyczny styl tej maszyny.

Czarno-złota paleta kolorystyczna podkreśla motywy charakterystyczne dla choppera, a złoty korek zbiornika paliwa i kapturki zaworów opon w kształcie korony czynią z motocykla prawdziwego „Księcia”. Przy bliższym spojrzeniu widać, że silnik mieni się na złoto dzięki zastosowaniu na niektórych elementach warstwy złotego lakieru. Opalizujący efekt uzyskano dzięki uprzedniemu chromowaniu elementów. Zmieniono kształt siedzenia i zastosowano obicie ze skóry naturalnej ze szwami z żółtej nici, co doskonale współgra z pozłacanymi elementami.

Aby utrzymać wizualną spójność w miejsce chromowanych elementów użyto pokrywy sprzęgła i dekla rozrządu z kolekcji Brass. Zastosowane hamulce tarczowe, czarne dźwignie, anodowane podnóżki i manetki nadają maszynie nowoczesny i mocny wygląd.

Efekt końcowy? Imponujący, jedyny w swoim rodzaju Street Bob custom w pełni zasługujący na główną nagrodę.

Bitwa Królów 2019

Po zakończeniu tegorocznego konkursu można oficjalnie ogłosić jego kolejną edycję. Przyszłoroczna Bitwa Królów będzie największa w historii, ponieważ po raz pierwszy będą mogły wziąć w niej udział salony ze Stanów Zjednoczonych. Z większą niż dotychczas liczbą salonów, zgłoszonych motocykli, w tym również modeli Touring, i oryginalnych akcesoriów, największy na świecie konkurs motocykli custom osiągnie rozmiar globalny.

Aby być na bieżąco z informacjami na temat Bitwy Królów lub zobaczyć motocykle biorące udział w konkursie odwiedź https://customkings.harley-davidson.com/pl_pl

*Zwycięzca w regionie CEE

Regionalny finał konkursu na najlepszą modyfikację motocykla Harley-Davidson® w Europie Środkowo-Wschodniej wygrał Ace of Spades – zmodyfikowany Softail® Street Bob® z salonu Harley-Davidson® Szczecin.

Sprawdź także

Apple TV+ prezentuje oficjalny zwiastun dokumentalnego serialu „Long Way Up”, z motocyklowymi przygodami Ewana McGregora i Charleya Boormana

Światowa premiera nowego serialu w Apple TV+, z trzema pierwszymi odcinkami, w piątek 18 września …

Dodaj komentarz