poniedziałek , 20 września 2021

Pożegnanie Arlena Nessa

To bardzo smutna wiadomość. 22 marca w wieku 79 lat odszedł Arlen Ness, twórca customowego imperium Arlen Ness Inc. Pierwsze kroki w customowym biznesie stawiał na początku lat 70. Od razu dał się poznać jako twórca niezwykle efektownych malowań motocykli. Szybko również zdobyły rozgłos jego customowe projekty. Stworzył ponad sto nietuzinkowych motocykli, które zdobiły okładki customowych magazynów na całym świecie. Jego przedsiębiorstwo rozwijało się wraz z rozwojem branży customowej, a niepowtarzalny styl Nessa był inspiracją dla wielu twórców. Dziś rodzinne przedsiębiorstwo Arlen Ness Inc z siedzibą w Dublin w Californi znane jest z produkcji części motocyklowych, produkcji motocykli i kombinezonów motocyklowych. Firma jest również autoryzowanym dilerem motocykli Indian i Victory.

Arlen Ness był typowym Kalifornijczykiem, zawsze uśmiechniętym i zawsze mającym czas dla swych licznych fanów. Często bywał gościem na customowych imprezach w Europie. Mieliśmy okazję poznać Go osobiście i było to niezapomniane przeżycie. Spadkobiercami tradycji Arlena Nessa są jego syn Cory i wnuk Zach, również zdolni projektanci, którzy obecnie dzierżą ster rodzinnej firmy.

 

Sprawdź także

W WARSZAWIE OTWIERA SIĘ STREFA MOTO BMW URBAN GARAGE

Warsztaty, pokazy nowoczesnych i unikalnych modeli motocykli, jazdy testowe. Ponadto spotkania z ekspertami, zawodnikami motorsportu …

Dodaj komentarz