poniedziałek , 20 września 2021

Nowości Harleya na 2021 rok

Harley-Davidson zaprezentował nowości, jakie będą na nas czekać w salonach w nadchodzącym sezonie. Wśród nowości znajdziemy model Street Bob wyposażony w silnik o pojemności 114 cali. Dzięki temu, podstawowy model z serii big twin uzyska bardziej żywiołowy temperament, co będzie tym bardziej odczuwalne, że Street Bob jest najlżejszym motocyklem napędzanym silnikiem Milwaukee Eight. Zawadiacki charakter motocykla podkreślają zredukowane do minimum elementy karoseryjne, dzięki czemu potężny zespół napędowy dominuje w zgrabnej sylwetce maszyny, a wysoka kierownica apehanger sprawia, że zasiadając na niskiej kanapie możesz poczuć się jak prawdziwy motocyklowy banita.

Odświeżonej stylizacji doczekał się król wszystkich cruiserów – Fat Boy. W tym roku, w miejsce znanego dotąd satynowego wykończenia, pojawił się błyszczący chrom.

Hot Rod Bagger.

Oczkiem w głowie projektantów z Milwaukee są modele z serii Touring, toteż w modelach turystycznych najwięcej się dzieje. Modele Road King Special, Road Glide Special i Street Glide Special napędzane silnikiem Milwaukee-Eight 114 zapewniają żywiołowe przyspieszenia, wyważone własności prowadzenia i komfort w długiej trasie. Ich stylizacja odzwierciedla najnowsze customowe trendy. W tych krążownikach turystycznych rzucają się w oczy nowe lekkie koła o powiększonej średnicy. Modele Street Glide Special i Road Glide Special są dostępne w wersji w dwubarwnym lakierowaniu, a także oferują możliwość wyboru pomiędzy wykończeniem w mrocznym stylu a jasnym chromem – wybór pomiędzy ciemnym i złowieszczym albo błyszczącym i bardziej tradycyjnym wyglądem. Modele Road King Special i Street Glide Special zostały wyposażone w nowy reflektor przedni LED Daymaker. Wszystkie modele z rodziny Touring otrzymały system multimedialny Boom! Box GTS z kolorowym ekranem dotykowym. System jest kompatybilny z Android Auto i Apple CarPlay. Dzięki przewodowemu połączeniu ze smartfonem, podczas jazdy można korzystać z dowolnej aplikacji, aby uzyskać dostęp do mediów, usług transmisji strumieniowej, komunikacji i wskazań nawigacji, przy jednoczesnym ograniczeniu do minimum rozpraszania uwagi kierowcy.

CVO, to najbardziej ekskluzywne modele amerykańskiego producenta, jasne więc, że w ofercie na 2021 rok poświęcono im wiele uwagi. Są one napędzane największym i najmocniejszym silnikiem typu Milwaukee Eight jaki Harley fabrycznie montuje w swoich motocyklach. Silnik ten ma pojemność 117 cali sześciennych. Do rodziny CVO wyróżniającej się szczególnie ozdobnym lakierowaniem i wykończeniem należą w tym roku cztery modele: CVO Street Glide, CVO Road Glide, CVO Limited i CVO Tri Glide.

W roku 2021 modele CVO Street Glide i CVO Road Glide będą wyposażone w całkowicie nowy system Harley-Davidson Audio, opracowany przy współpracy z firmą Rockford Fosgate. Jest to zaawansowany system audio wyposażony w głośniki i wzmacniacze zaprojektowane specjalnie dla motocykli Harley-Davidson. System ten będzie również dostępny w dziale oryginalnych części i akcesoriów Harley-Davidson jako wyposażenie dodatkowe do motocykli H-D Touring wyprodukowanych w roku 2014 i nowszych, wyposażonych w system multimedialny Boom! Box.

W modelach CVO zastosowano również najnowszy system zwiększający bezpieczeństwo jazdy. Nazywa się on RDRS Safety Enhancements i obejmuje elektronicznie sprzężone hamulce z systemem ABS, który działa również w zakręcie. Do tego dochodzi uwzględniająca pochylenie w zakręcie kontrola trakcji, system kontroli poślizgu, również działający w zakręcie, system utrzymywania pojazdu na wzniesieniu oraz system monitorowania ciśnienia w oponach.

 

22 lutego, podczas wirtualnej prezentacji, dowiemy się wszystkiego o nowym modelu Pan America, który jest wejściem amerykańskiego producenta na rynek motocykli Adventure. Tego wydarzenia nie możecie przegapić!

 

Można się już zarejestrować na premierę Pan America na www.harley-davidson.pl

 

 

 

Sprawdź także

W WARSZAWIE OTWIERA SIĘ STREFA MOTO BMW URBAN GARAGE

Warsztaty, pokazy nowoczesnych i unikalnych modeli motocykli, jazdy testowe. Ponadto spotkania z ekspertami, zawodnikami motorsportu …

Dodaj komentarz