sobota , Wrzesień 21 2019
Home / Customowe Wieści / Limitowana seria motocykli z wrocławskiej stajni customowej Unikat

Limitowana seria motocykli z wrocławskiej stajni customowej Unikat

Wrocławska firma specjalizuje się w budowie cafe racerów i scramblerów. Dotychczas bazą do customowych modyfikacji były motocykle używane wyprodukowane w latach 70. i 80., a więc mające lata świetności już dawno za sobą. Wiązało się to z tym, że oprócz customowej przebudowy, każdy taki motocykl trzeba było najpierw przywrócić do stanu w jakim opuścił fabrykę. Z oczywistych względów znacznie wydłużało to proces realizacji projektu.

Obecnie Unikat postanowił rozszerzyć ofertę o customowe motocykle spod igły. Przewidziane są dwie serie limitowane do jedenastu sztuk każda. Obie bazują na nowym modelu Triumph T 100.

Przedstawiamy wizualizacje agresywnej serii EGO oraz ponadczasowej i szlachetnej serii T111. Przyszli właściciele będą mogli decydować o doborze kolorów skórzanej tapicerki, ręcznie plecionych manetek oraz lakierów (metalicznych, matowych lub satynowych z nieskończonej gamy kolorów).

Motocykle będą miały zmienione opony, kierownice, zamknięcie ramy, nową konstrukcję kanapy, minimalistyczne oświetlenie LED, tuningowe wydechy i wiele drobiazgów, które wyróżnią z tłumu.

Wersja EGO dostanie twardsze zawieszenie natomiast T111 ręcznie wykonane clip-ony jak na klasycznego cafe racera przystało. Ogromnym walorem T111 będą chromowane obręcze o tej samej średnicy – 18” i niskoprofilowe opony AVON. Wartość tych motocykli wzrośnie także w związku z tym, że każdy element wykonany z aluminium (począwszy od półek, poprzez pokrywy silnika, na lagach kończąc) będzie ręcznie polerowany na tzw. “lustro”. Prawdziwy kolekcjonerski unikat! Jak zwykle w projektach firmy Unikat zastosowanie znajdą tylko akcesoria z najwyższych półek – Motogadget, Rizoma, itp.

Firma już przyjmuje zamówienia, więc kto pierwszy, ten lepszy. Czarna bestia EGO ma kosztować 70.000,- brutto zaś retro racer T111 o 10.000,- więcej. W obydwu przypadkach istnieje możliwość leasingowania bądź zakupu na raty. Premiera tych perełek odbędzie się w marcu na organizowanym przez naszą Redakcję Polisch Custom Show w Nadarzynie pod Warszawą. W przeciwieństwie do realizacji opartych na zabytkowych bazach, których rewitalizacja trwa około 12 miesięcy, Ci, którzy zamówią Triumphy w Unikacie odpowiednio szybko, będą mogli cieszyć się jazdą jeszcze w tym sezonie.

Szczegóły na www.1of1.pl

 

Sprawdź także

Znamy już nowości Harleya-Davidsona na sezon 2020.

Entuzjaści amerykańskiej marki w ofercie na przyszły sezon znajdą kilka nowych modeli oraz nowe technologie …

Dodaj komentarz