poniedziałek , 20 września 2021

HJC RPHA 90 – Test!

Dzięki uprzejmości dobresklepymotocyklowe.pl trafiła do nas tegoroczna nowość w segmencie turystycznych kasków motocyklowych. HJC RPHA 90 jest uzupełnieniem popularnej linii kasków koreańskiego producenta.

RPHA 90 jest szczękowym kaskiem turystycznym, o niskiej wadze (1500g dla rozmiaru M), dobrej wentylacji, poprawionej wyściółce (teraz składa się z kilku materiałów: pochłaniającej wilgoć, zwiększającej komfort podczas użytkowania i przystosowującej się do kształtów głowy właściciela. Kask posiada blendę przeciwsłoneczną, która dopełnia turystyczne przeznaczenie kasku.

Już po pierwszych kilku jazdach możemy powiedzieć, że jest to ciekawa konstrukcja, która dzięki zastosowaniu skorupy wykonanej z materiałów w technologii PIM+ (Premium Integrated Matrix), co oznacza zastosowanie kilku rodzajów włókien: szklanego, węglowego, aramidowego i hybrydy włókna szklanego i węglowego. Pozwoliło to na zmniejszenie skorupy. Kask faktycznie jest bardziej opływowy i nie tak szeroki jak konstrukcje konkurencji, jest po prostu ładny. Na pełny test musicie jeszcze poczekać, ale już teraz jesteśmy mocno zainteresowani jak będzie sprawować się nowa konstrukcja HJC.

 

Sprawdź także

Legendarny garnek – Bell C 500

W nasze ręce trafił Bell Custom 500. Nie będzie w tym żadnej przesady jeśli powiemy, …

Dodaj komentarz