wtorek , Listopad 20 2018
Home / Customowe Wieści / Harley-Davidson Sport Glide powraca w nowym wydaniu

Harley-Davidson Sport Glide powraca w nowym wydaniu

Jak zwykle kilka miesięcy po prezentacji modeli na kolejny rok, Harley-Davidson wyciąga z rękawa dodatkowego asa. W tym roku jest nim nowy Sport Glide. Model ten należy do rodziny Softaili i jest najbardziej uniwersalnym modelem w ofercie. W kilka sekund można przekształcić go z lekkiego cruisera o eleganckich liniach łączących elementy klasyczne i nowoczesne w lekki motocykl turystyczny. Dzieje się to za sprawą owiewki oraz kufrów bocznych. Oba te elementy są łatwo demontowalne. Owiewka kształtem nawiązuje do słynnej owiewki Bat Wings, znanej z Electry Glide, ale jest od niej znacznie mniejsza. Owiewka w połączeniu z małą szybą „zdejmuje” pęd powietrza z korpusu kierowcy, pozwalając jednak poczuć go na twarzy. Gdyby ktoś zażyczył sobie lepszej ochrony przed wiatrem może zamontować akcesoryjną wyższą szybę. Kufry są sztywne i zamykane, ich łączna pojemność wynosi 25,5 l. Chcąc lepiej wyposażyć motocykl do dalekich podróży we dwoje można wybrać z palety dodatkowych akcesoriów sissy bar z oparciem, bagażnik lub stelaż montażowy Tour-Pak. Wszystkie te elementy posiadają całkowicie nowy system zaczepów HoldFast zaprojektowany specjalnie dla nowych Softaili. Dzięki temu, dodatkowe akcesoria, podobnie jak kufry boczne i owiewkę, można zamontować i zdemontować w kilka sekund.

Sercem motocykla jest silnik Milwaukee Eight 107 zapewniający godziwe osiągi. Maszyna toczy się na zgrabnych aluminiowych kołach Mantis – 18-calowym przednim i 16-calowym tylnym obutych w opony Michelin Scorcher 31. Przednie koło trzyma w objęciach widelec upside-down o średnicy goleni 43 mm, zapewniając precyzję prowadzenia. Tylne zawieszenie typu monoshock posiada centralny, umieszczony pod kanapą amortyzator z wkładem typu cartridge. Regulacja napięcia wstępnego sprężyny odbywa się łatwo za pomocą pokrętła umieszczonego obok zbiornika oleju. Szerokie i wygodne siodło znajduje się zaledwie 652,7 mm nad asfaltem. Wysunięte do przodu podnóżki pozwalają zająć wygodną, odprężoną pozycję. Jednocześnie geometria podwozia i zawieszenia pozwalają na szybkie i sprawne pokonywanie łuków. Mrok nocy rozświetla reflektor LED Daymaker. Z tyłu również ledowe oświetlenie typu 3 w 1. W standardowym wyposażeniu motocykl posiada: elektroniczny tempomat, gniazdo USB, bezkluczykowy włącznik zapłonu oraz system zabezpieczający Harley-Davidson Smart Sekurity.

Wygląda na to, że nowy model w rodzinie Softali to naprawdę solidna oferta. Ceny zaczynają się od 77.080,- PLN.

Dla cierpiących na chroniczny głód mocy firma przygotowała szerokie możliwości tuningu silnika, poczynając od tłumika Street Cannon Stage I i udoskonalonego układu dolotowego, po zestaw modyfikujący Screamin’ Eagle IV, który przy zwiększeniu pojemności do 1868 ccm pozwala na maksymalne zwiększenie mocy.

Więcej informacji na temat nowego modelu znajdziecie na stronie: www.harley-davidson.pl.

Sprawdź także

Custom 06/2018

Custom 06/2018 już jutro w kioskach! W numerze: Brown Betty – BMW R75/5 – zacny …

Dodaj komentarz