wtorek , Lipiec 16 2019
Home / Customowe Wieści / GOC Harley-Davidson Rzeszów organizuje bicie rekordu Guinnessa!

GOC Harley-Davidson Rzeszów organizuje bicie rekordu Guinnessa!

 

Dotychczasowy rekord został ustanowiony rok temu w Stanach Zjednoczonych i wynosi nieco ponad 2 mile (ok. 3,6 km). Trasa do przejechania Rzeszowie jest zaplanowana trzy mile, czyli ok. 5 km. Z dotychczasowym rekordem zmierzy się pochodzący z Płocka Maciej „DOP” Bielicki, legenda polskiego stuntu, czyli akrobatycznej jazdy na motocyklu, i jedyny w kraju stunter wykonującym tricki na Harleyu. Próba ustanowienia nowego rekordu zostanie podjęta na najnowszym modelu Harley-Davidson Street Rod, którego premiera odbyła się w marcu 2017 roku.

„Maciek – twórca i główny bohater projektu Stunt Story – na próbach ten rekord już pobił. Teraz chcemy, żeby zrobił to oficjalnie, przed naszym salonem w Rzeszowie, a jego wynik został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa” – zapowiada Stanisław Myszkowski, szef GOC Harley-Davidson.

Wyczyn, którego zamierza dokonać Maciej „DOP” wymaga ogromnych umiejętności. „Po 300 metrach jazdy z paleniem gumy blokują się hamulce, płyn się gotuje i nie można ich już puścić” – opisuje Stanisław Myszkowski. „Przez cały czas przejazdu, czyli ok. 10 minut, trzeba cały czas zaciskać hamulec ręką, przenieść cały ciężar ciała na przód motocykla, aby jak najbardziej odciążyć tylne koło, i jednocześnie kontrolować maszynę stale paląc gumę.

 

Jeśli ten proces zostanie choć na moment przerwany, rekord nie zostanie uznany. W takiej sytuacji trzeba zmienić klocki hamulcowe, opony i zaczynać od nowa. Kierowca też musi odpocząć, ponieważ tego typu panowanie nad motocyklem wymaga sporej siły. Stunter z jednej strony doprowadza do krytycznych przeciążeń na maszynie, z drugiej dzięki temu driftuje tam, gdzie chce, co razem daje niesamowity efekt i ekscytujące widowisko” – kończy Myszkowski.

To wyjątkowe wydarzenie będzie połączone z piknikiem rodzinnym, który odbędzie się na placu przy rzeszowskim salonie Harleya. Organizatorzy zapewnili dla uczestników liczne atrakcje: gastronomię z „food trucków”, watę cukrową dla dzieci, stoisko Barbershop „Barberhood” z Rzeszowa. Na miejscu będą dostępne również wszystkie motocykle marki Harley-Davidson obecne w rzeszowskim salonie i unikatowe customy marki GOC – Behemoth Bike, Hard Rock Cafe czy Recydywista – pierwszy na świecie wytatuowany motocykl. Dodatkową atrakcją motoryzacyjną będzie pierwsza publiczna prezentacja samochodu Volkswagen Samba T1 z roku 1965, którego odrestaurowanie właśnie się zakończyło na warsztacie GOC. To kultowy pojazd znany m.in.z serii kreskówek o psie ScoobyDoo, ale przede wszystkim jeden z symboli symbol wolności i swobody zapoczątkowanej przez ruch kultury hipisowskiej lat 60 i 70tych XX wieku.

 

Szczegóły imprezy:

Data: 20 maja 2017r. (sobota)

Miejsce: Salon GOC Harley-Davidson Rzeszów, ul. Ludwika Chmury 4

 

Program:

10:00 – Otwarcie salonu GOC Harley-Davidson oraz rozpoczęcie imprezy

10:30 – Zamknięcie drogi dla ruchu

11:00 – Powitanie gości i prezentacja najnowszego modelu Harley-Davidson Street-Rod

11:15 – Rozpoczęcie bicia rekordu Guinnessa*

13:00 – 16:00 – Atrakcje w salonie i na parkingu GOC Harley-Davidson

16:00 – Zakończenie imprezy

10.05.2016 Plock , Wywiady Barrego – Maciek Dop – Stuner na Harleyu .
Fot . Slawomir Kaminski / Agencja Gazeta

(*) W przypadku niepowodzenia w pierwszej próbie, wykonywane będą kolejne próby. Próba wykonywana będzie wyłącznie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. W przypadku niekorzystnej pogody, bicie rekordu nie zostanie podjęte, ale impreza rodzinna się odbędzie.

Partnerzy:

Sponsor główny: SB Complex

Sponsorzy:
BNP Paribas Harley-Davidson Finance
Gannet Guard Systems

Budoplast Jasło

Partnerzy organizacyjni:

B3 Studio
Parts Europe & Icon
Custom Chrome Europe
Barberhood

Resgeo

Partnerzy medialni:

Radio Rzeszów
Biznes&Styl
Magazyn VIP
StuntStory.pl

 

—————–

Game Over Cycles (GOC) to założona w 2012 roku polska firma budująca motocykle typu custom. Działająca w podkarpackiej miejscowości Lisie Jamy ekipa GOC jest znana z tworzenia oryginalnych maszyn, takich jak Behemoth Bike, czyli customowy motocykl inspirowany i zbudowany we współpracy z polską i światową i ikoną muzyki metalowej – zespołem Behemoth czy The Recidivist – pierwszy na świecie wytatuowany motocykl. Konstrukcje GOC zdobywały nagrody na najbardziej poważanych konkursach w branży motocyklowej. Firma zdobyła już osiem trofeów na European Bike Week (EBW), w tym cztery razy prestiżową nagrodę publiczności “People’s Choice Award”. Organizowany corocznie w austriackiej miejscowości Faaker-See EBW jest największym festiwalem motocyklowym w Europie i jedną z największych imprez motocyklowych na świecie, Według danych organizatorów w 2016 roku w EBW wzięło udział ponad 120 000 osób i 70 000 motocykli. W czerwcu 2016 roku GOC zostało oficjalnym dealerem legendarnej marki motocyklowej Harley-Davidson. W marcu 2017 roku nastąpiło otwarcie salonu GOC Harley-Davidson Rzeszów, największego salon marki Harley-Davidson w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej oraz salonu wystawowego Game Over Cycles.

 

www.gameovercycles.pl

 

www.goc-harley-davidson.pl

 

Stunt Story to pierwsze w Polsce stunt show na motocyklu marki Harley-Davidson. Najbardziej nietypowy i widowiskowy pokaz jazdy ekstremalnej – Harley-Davidson Iron 883 dosiadany przez Macieja “Dop” Bielickiego, czołowego polskiego stuntridera.

Stuntriding to stosunkowo młoda dziedzina motocyklowej pasji. Polega na opanowaniu maszyny w alternatywny, ale szalenie widowiskowy sposób. Szerokie spektrum ewolucji łączy świat precyzji i agresji powodując zdumienie u obserwatorów. Motocykle jeżdżą na przednim lub tylnym kole, driftują i palą gumę. Niestety większość “stunterów” zapędziła się tworząc coraz to bardziej skomplikowana tricki, które wymagały kolejnych modyfikacji. W efekcie ich motocykle przestały przypominać jednoślady, które znamy. Publiczność straciła zainteresowanie trickami, których trudność doceniają tylko osoby zajmujące się tym sportem. Z tej karuzeli wyrwał się Maciej “Dop” Bielicki. Jeden z najlepszych polskich stunterów postanowił zboczyć z utartej ścieżki i dosiąść maszyny, która daje mu prawdziwą radość i satysfakcję. Jego Harley-Davidson Iron 883 otrzymał misję. Udowadnia, że ograniczenia nie istnieją. Nie ma osoby, która nie zwróci uwagi na legendarny motocykl jadący na tylnym kole, produkujący dym i iskry w akompaniamencie ryku silnika V-2. Taki widok nie przyciąga tylko fanów jazdy ekstremalnej. Każdy jest ciekawy do czego zdolny jest cruiser jednej z najstarszych marek świata, a Maciek w swoim stylu i swoimi występami obala mit “Harley can’t jump”.

www.stuntsory.pl

 

Sprawdź także

Wygraj motocyklową wyprawę życia z Dobrymi Sklepami Motocyklowymi i Time2Moto!

Masz ochotę na tydzień motocyklowego flamenco w słonecznej Hiszpanii? Weź udział w naszym konkursie! Do …

Dodaj komentarz