poniedziałek , 20 września 2021

„Custom” w dobie zarazy

W ciężkich czasach branże związane z hobby i z formami spędzania wolnego czasu mają szczególnie „pod górkę”, bo przecież kiedy trzeba zacisnąć pasa ludzie w pierwszej kolejności rezygnują z przyjemności. Jeszcze przed wybuchem pandemii prasa papierowa przeżywała ciężkie dni, ale koronawirus przyniósł cios nokautujący. Raz, że ludzie mają teraz poważniejsze sprawy na głowie niż interesowanie się motocyklami i customizingiem, a dwa, że wprowadzone ograniczenia w handlu spowodowały istotne zmniejszenie dostępności prasy. W tej niewesołej sytuacji zamknięcie „Customa” byłoby posunięciem logicznym i z pewnością nie byłoby dla nikogo zaskoczeniem. Ot po prostu kolejna gazeta motocyklowa, która padła. Nie pierwsza i zapewne nie ostatnia.

Dla nas jednak „Custom” to coś więcej niż praca, czy biznes. „Custom” to nasze dziecko, a chyba każdy rodzic pomaga swemu dziecku w ciężkich czasach. Postanowiliśmy więc nie poddawać się i nie po raz pierwszy w historii naszego wydawnictwa zmierzyć się z trudnościami. Mamy też świadomość, że dla wielu naszych stałych czytelników „Custom” również jest czymś specjalnym. Postanowiliśmy zatem nie poddawać się i powalczyć o przetrwanie pierwszego i jedynego w Polsce ilustrowanego magazynu poświęconemu głównie motocyklom customowym.

Musimy wziąć pod uwagę, że numer marcowy, który wszedł na rynek po wybuchu pandemii może przynieść znaczne straty. By tych strat dodatkowo nie pogłębiać postanowiliśmy wstrzymać się z wydawaniem magazynu w maju. Ta przerwa pozwoli nam uniknąć nieuchronnego powiększenia strat. Numer majowy będzie połączony z lipcowym i ukaże się w połowie lipca. W tej chwili, mimo oczywistych przeciwności, zajmujemy się zbieraniem materiału do kolejnych wydań, jeśli więc macie ciekawy motocykl customowy, zacnego youngtimera czy klasyka, albo po prostu maszynę nietuzinkową, napiszcie do nas maila: redakcja@custompress.pl.

Czynimy również starania, by zwiększyć naszą dostępność w sieci. O rozwoju sytuacji będziemy Was informować na bieżąco.

Sprawdź także

W WARSZAWIE OTWIERA SIĘ STREFA MOTO BMW URBAN GARAGE

Warsztaty, pokazy nowoczesnych i unikalnych modeli motocykli, jazdy testowe. Ponadto spotkania z ekspertami, zawodnikami motorsportu …

Dodaj komentarz