wtorek , Czerwiec 19 2018
Home / Okiem aparatu / Od prywatnego projektu do mistrzostwa Polski

Od prywatnego projektu do mistrzostwa Polski

Projekt TWISTER bazujący na motocyklu Honda CX500 z 1980 roku z dużą przewagą zdobył Mistrzostwo Polski.
Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie historia powstania tego dzieła.
Wszystko zaczęło się 2 lata temu, kiedy Przemek – doświadczony właścicel warsztatu motocyklowego Wena Moto wybrał się w podróż do Wrocławia, 
aby pomóc znajomemu Andrzejowi w zakupie leciwej Hondy CX500. Już podczas podróży Andrzej nie milkł ani na chwilę opowiadając, jakie to cudo można zrobić z poczciwego klasyka. 8-net
Już od dłuższego czasu obserwował scenę za oceanem, gdzie pojawiały sie pierwsze ciekawe projekty cafe racerów na bazie HONDY CX500.
Najwidoczniej Przemkowi pomysł się spodobał, bo stwierdził, że takie customowe projekty mogłyby ożywić trochę monotonną pracę specjalisty od wyczynowych zawieszeń i silników. 
Myśl o wystartowaniu w mistrzostwach Polski dla Przemka – urodzonego sportowca, który odniósł wiele sukcesów w trialu, podgrzewała tylko atmosferę.
Wyjazd był bardzo udany, bo chłopaki przywieźli ze sobą 7 motocyki CX500 !7-net (2)
Potem niezliczone godziny myślenia, projektowania i ciężkiej pracy. W końcu ich dziecko wjechało na halę wystawową.
Chłopaki nie liczyli na wiele, poprzeczka wisiała bardzo wysoko – customerzy nie obijali się przez ostatni rok i przywieźli do Poznania istne cuda.
Wreszcie godzina próby – ogłoszenie wyników i tu wielka niespodzianka – W kategorii Cafe Racer – najwyższa nota dla TWISTERA z ogromną przewagą punktową!
Najważniejsze dla chłopaków było to, że głosy oddawali doświadczeni customerzy, którzy potrafią docenić solidna robotę i koncept.
Na tym jednak niespodzianki się nie kończą – 3 miejsce w klasyfikacji generalnej na najładniejszy motor festiwalu „Pick of excellence” – to nagroda od Custom Chrome Europe Gmbh z Niemiec.
I tak z przyjaźni i pasji powstaje firma – Wena Customs, spełnienie marzeń ich obu aby pracować z pasją i żyć pracą. 

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.wenacustom.com, na youtube jest juz kilka filmów pokazujących TWISTERA w ruchu i jego niepowtarzalny dźwięk.

 

 

 

Sprawdź także

Kartoteka Habety drugi sezon Cz 1. Forty-Eight Bobber

Kiedyś pewnie pomyślałbym: Sportster, jak Sportster, cóż w tym niezwykłego, ale teraz już tak nie …

Dodaj komentarz