wtorek , Maj 22 2018
Home / Customowe Wieści / MOTOCULTURA7 ZAGRA Z JURKIEM OWSIAKIEM

MOTOCULTURA7 ZAGRA Z JURKIEM OWSIAKIEM

Pomysł na przerobienie seryjnego Junaka w klimacie customowym powstał na planie jednego z odcinków programu „Motoślad”, który prowadzi Aleksander „Ostry” Ostrowski. Potem wydarzenia potoczyły się w przyspieszonym tempie. – Po kilku tygodniach zadzwonił do mnie „Ostry” z propozycją wzięcia udziału w akcji „Junak dla Jurka Owsiaka” – opowiada jeden z właścicieli firmy przebudowującej motocykle – Motocultura7. – Dostaliśmy od firmy Almot motocykl Junak, który przebudowaliśmy w ciągu miesiąca i przekazaliśmy twórcy WOŚP. Mieliśmy mało czasu, ale pasja i szczytny cel akcji dodały nam twórczych skrzydeł”.
Misja zakończyła się powodzeniem – zbudowaliśmy customową wersję Junaka M11 Cafe seryjny motocykl zmienił się w zupełnie inną maszynę – rasowego bobbera w malowaniu inspirowanym Woodstokiem i folkiem. Do symbolicznego przekazania motocykla Jurkowi Owsiakowi doszło podczas tegorocznego Przystanku Woodstock. W przygotowanym na tę okazję namiocie wystawowym obok naszej maszyny stanął również Junak przerobiony przez chłopaków z Mad Riders. Oba customy zmierzyły się ze sobą w plebiscycie zorganizowanym wśród publiczności festiwalowej. Z dumą informujemy, że projekt Motocultura7 wygrał go głosami widzów.  – To było dla nas inspirujące doświadczenie, które dało nam dodatkową energię do działania – mówi przedstawiciel Motocultura7. – W ekspresowym tempie przerobiliśmy motocykl kultowej polskiej marki, spotkaliśmy się z fanami motoryzacji podczas Przystanku Woodstock, a nasza praca przełoży się niedługo na pomoc dla potrzebujących”.
Nasz customowy projekt Junaka będzie można oglądać na specjalnym stoisku zaaranżowanym na placu Defilad przed PKiN w Warszawie, gdzie 15 stycznia 2017 roku odbędzie się jedna z imprez 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ten wyjątkowy motocykl trafi na aukcję, z której dochód zostanie przekazany na konto fundacji Jurka Owsiaka. Do zobaczenia podczas finału!

Motocultura7 to firma, która na zlecenie klienta przebudowuje motocykle. Na bazie maszyn różnych marek z lat 70. i 80. budujemy unikatowe customy. Mamy Vintage Garage w Warszawie, e-sklep  www.motocultura7.pl  i na wielu poziomach współtworzymy społeczność motocyklową w Polsce.

Motocultura7/Filip Gniado, Robert Osmulski, Roman Wróblewski

Sprawdź także

Custom nr 61 – już 15 Maja w kioskach!

61 numer Customa już 15 Maja w kioskach! W numerze: – 300 konny bagger Kodlina …

Dodaj komentarz