niedziela , Maj 27 2018
Home / Customowe Wieści / Charytatywny przejazd motocyklowy Distinguished Gentlemans Ride 2017 we Wrocławiu

Charytatywny przejazd motocyklowy Distinguished Gentlemans Ride 2017 we Wrocławiu

24 września 2017 roku we Wrocławiu odbędzie się kolejna edycja słynnego na całym świecie The Distinguished Gentleman’s Ride.

The Distinguished Gentleman’s Ride to impreza motoryzacyjna, która odbywa się w jednym terminie na całym świecie, w ponad 600 miastach na całym świecie. W tym roku w Polsce będzie miała miejsce w Gdańsku, Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.

Projekt wystartował w 2012 roku w Sydney w Australii. Organizatorzy doszli do wniosku, że często negatywny wizerunek motocyklistów wymaga zmiany i może stać się również wyzwaniem dla realizacji szczytnego celu jakim jest walka z rakiem. W 2013 roku ponad 11.000 uczestników DGR, w 145 miastach na całym świecie uzbierało ponad 277.000 dolarów. W 2014 roku już ponad 20.000 uczestników w 257 miastach uzbierało ponad 1.5 mln. W 2015 roku w 37.000 uczestników w 410 miastach w 79 krajach uzbierało ponad 2.3 mln dolarów na badania nad rakiem prostaty.

Pierwsza edycja we Wrocławiu odbyła się we 2014 roku z inicjatywy Grzegorza Korczaka, założyciela firmy Unikat Motorworks, wrocławskiego warsztatu customującego motocykle. Tegoroczna edycja po raz trzeci zagości we Wrocławiu. W zeszłorocznej edycji było nas prawie 70 uczestników, w tym roku liczymy na jeszcze większą liczbę.

DGR to prawdziwe święto dla miłośników klasycznych motocykli, cafe racerów, bobberów, scamblerów itp. Samo wydarzenie to zorganizowany rajd motocyklowy, w którym udział mogą wziąć jedynie uczestnicy zarejestrowani na międzynarodowej stronie:
https://www.gentlemansride.com/

Uczestnicy przejazdu wspierają akcję charytatywną, która zbiera fundusze na walkę z rakiem prostaty i promocję zdrowia mężczyzn. Osoba rejestrująca się na stronie DGR może dobrowolnie wpłacić honorarium na walkę z rakiem. Dodatkową ideą całego eventu, jest to by był on dżentelmeński. Uczestnicy ubierają się elegancko, w garnitury/koszule, co przy okazji ma na celu łamanie stereotypów dotyczących motocyklistów.

Udział w imprezie jest bezpłatny, a datki na szczytny cel dobrowolne. Żeby dołączyć do grona eleganckich motocyklistów trzeba zarejestrować się na stronie internetowej https://www.gentlemansride.com/ wybierając miasto Wrocław. Wtedy uczestnik dostanie wszystkie potrzebne informacje.

Tylko zarejestrowani uczestnicy znają dokładną trasę przejazdu oraz miejsce i godzinę zbiórki. Aby uniknąć niekontrolowanej ilości uczestników dane o trasie i miejscu zbiórki nie są podane publicznie. Jeżeli chcieliby Państwo pojawić się na rozpoczęciu przejazdu możemy podać miejsce zbiórki z prośbą o nieudostępnianie go publicznie. Chętnie przed przejazdem, podczas zbiórki Grzegorz Korczak może udzielić wywiadu wyjaśniając ideę eventu. Przejazd składa się z 30min zbiórki, przejazdu około 9km, przystanku w ciekawym miejscu we Wrocławiu (szczegółów tak jak pisałam na razie nie podaję 🙂 ), przejeżdżamy kolejne około 10km i kończymy wydarzenie wspólnym piknikiem z rodzinami i znajomymi w restauracji. W razie pytań proszę o kontakt pod numerem 792 182 958. Dysponuję również innymi zdjęciami z ubiegłych lat i mogę je udostępnić.

Wydarzenie na Facebook’u: https://www.facebook.com/events/125930934688407/

#dgrwroclaw

Sprawdź także

MT Tour 2018 w Gdańsku i Katowicach – zarejestruj się już dziś!

W czerwcu do Polski powraca MT Tour – największa impreza Yamahy dedykowana motocyklom ze słynnej …

Jeden komentarz

Dodaj komentarz